واحد  نصب دوربین مداربسته رادین سیستم

شرکت رادین سیستم آماده خدمت رسانی در پروژه های نصب  دوربین مدار بسته

نصب دوربین مداربسته

پشتیبانی و نصب دوربین مداربسته

به تمامی دوربین هایی که در یک مدار الکترونیکی و در جای ثابت قرار دارند نصب  دوربین مداربسته می گویند که سیگنال ها را به جای مشخص برای تعداد مشخصی مانیتور می فرستند .

همانطور که میدانید دوربین های مدار بسته انواع مختلفی دارند که برای انتخاب هر چه صحیح تر آن نیاز به راهنمایی کارشناس هست که شرکت رادین سیستم با بازدید و کارشناسی رایگان برای ارائه پیشنهاداتی از قبیل جانمایی محل پروژه و انتخاب بهترین نوع و مناسب ترین دوربین بر اساس نیاز مشتری به این امر کمک قابل توجهی کرده است . در اینجا سعی داریم به طور کلی شما را با انواع دوربین ها آشنا کنیم .

فروش و خدمات  راه اندازی و نصب دوربین های مداربسته

  دوربین های مداربسته بر اساس تکنولوژی ساخت به موارد زیر تقسیم می شود:

دوربین آنالوگ معمولی : دوربین های رایجی که از کیفیت و وضوح معمولی برخورد دار هستن که در اکثـر اماکن عمومی می بینیم از این نوع هستند.

دوربین آنالوگ HD یا AHD : این نوع دوربین نسبت به دوربین های آنالوگ معمولی رزولوشن و وضوح بالاتری دارند و با توجه قیمت پایین این دوربین ها انتخاب مناسبتری در بین دوربین های آنالوگ هستند .

دوربین  های تحت شبکه یا IP: بر روی بستر شبکه و کابل هایی که برای شبکه استفاده می شود به کار می رود و از دقت بالاتری نسبت به دوربین های آنالوگ برخوردارند و قیمت و تنوع گسترده ای دارند این دوربین ها  نیاز به برق مجزا ندارند و POE هستند و امکان دسترسی از راه دور به تصاویر رابه وجود می آورند.

نصب دوربین مدار بسته بر اساس شکل ظاهری به موارد زیر تقسیم می شوند :

دوربین های دام : این دوربین ها به صورت گنبدی شکل هستند و معمولا برای فضاهای داخلی کاربرد دارند و به علت نصب آن روی سقف به دوربین سقفی نیز معروف هستند .

دوربین بالت : شکل ظاهری این این دوربین ها شبیه لوله و استوانه ست و عموما برای فضای باز کاربرد دارند و محل نصب آن روی دیوار است که به دوربین های دیواری هم معروف هستند و اکثرا ضد آب هستند.

دوربین های صنعتی یا BOX: این دوربین ها معمولا برای محیط های داخلی استفاده می شوند و به علت نداشتن دید در شب برای فیلمبرداری نیازمند نور کافی هستند .

دوربین 360 درجه یا FISH EYE:  این دوربین ها در سقف نصب می شوند و قابلیت ضبط تصاویر در 360 درجه را دارند و هیج نقطه کوری باقی نمی گذارند و برای فضاهای بزرگ کاربرد زیاد تری دارند اما دید در شب ندارند و باید در نور کافی باشند .

 

معرفی دیگر دوربین ها

 

دوربین مداربسته چرخشی SPEED DOME یا PTZ : این دوربین ها امکان حرکت دارند که می تواند تعدادنصب دوربین  مدار ببسته ها را کاهش دهد و چرخش 360 درجه آن هم از طریق کاربر امکان پذیر است و هم امکان برنامه ریزی نرم افزاری دارد تا به صورت خودکار بچرخند .

دوربین دید در شب یا IR LED : شکل ظاهری این دوربین ها مشابه دوربین دام و بالت است اما وجود چراغ های IR LED  که دور تا دور لنز را احاطه کرده است وجه تمایز آن هاست . این دوربین ها قابلیت فیلم برداری در شب را داراست و عموما در اماکن باز استفاده می شود .

دوربین مداربسته مکعبی یا CUBE : این نوع دوربین یک سیستم جمع و جور با قابلیت بالا برای اماکنی ست که نیاز به سیستم کوچک و ارزان دارند برخی از این دوربین ها میکروفن داخلی و اسپیکر دارند و عموما برای محیط های داخلی استفاده می شوند.

دوربین های کوچک یا MINI : این دوربین ها به علت مخفی بودن برای اماکنی که نیاز است دوربین غیر قابل رویت استفاده شود کاربرد دارد که نصب دوربین مدار بسته آن احتیاج به تهیه مجوز دارد و این دوربین ها بیشتر در موارد جاسوسی و فضاهای داخل ویترین مغازه ها کاربرد دارند.

دوربین لامپی : این دوربین ها به شکل لامپ هستند و 360 درجه تصاویر را ضبط میکنند و به نوعی دوربین مخفی می توانند باشند و نیاز به سیم کشی جدا ندارند و با اتصال به سر پیچ لامپ برق آن تامین می شود .