راهنمای دریافت نماد اعتماد الکترونیک (enamad) برای سایت


اولین گام برای اینکه سایت خود را به رسمیت دربیاوریم و اعتماد مشتریان و بازدیدکنندگان سایت را جلب کنیم ، راهنمای دریافت نماد اعتماد الکترونیک است.که این نماد از طرف مرکز توسعه تجارت الکترونیک صادر می شود.

این کار علاوه بر جلب اعتماد مشتری، لازمه این است که بتوانید سیستم حساب سایت خود را به یک درگاه پرداخت بانکی معتبر وصل کنید.البته برخی درگاه های پرداخت واسط بدون انجام این کار هم به شما درگاه پرداخت امن می دهند ولی کمتر مخاطبی اعتماد خواهد کرد.

 حتی اگر بخواهید سیستم پرداخت در محل هم داشته باشید،باز به enamad  احتباج دارید. تا اداره پست به شما اعتماد کند و با شما همکاری کند.

دریافت نماد اعتماد الکترونیک

www.enamad.ir

در حال حاضر سه نوع اینماد داریم :


نماد الکترونیک موقت : معمولا برای سایتهایی با حداقل شرایط لازم صادر می شود تا اینماد اصلی صادر شود.

اینماد یک ستاره :پس از طی تمام شرایط اعلام شده از سمت مرکز توسعه تعاون تجارت الکترونیک به شما داده می شود.

اینماد دو ستاره : لازمه دریافت این اینماد وجود ssl  (که یک پروتکا امنیتی ست ) در سایت است که با وجود ان سایتها به جای http/…  با https/… بازی می شود.

برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک، باید در سایت شما خدمات یامحصول ارائه شود.همچنین تمامی محصولات و خدمات شما باید دارای قیمت مشخص باشد. خریدارباید بتواند قبل از پرداخت فاکتور خود را ملاحظه کند. همچنین شخصی که نماد را دریافت می کند باید امتیاز  دامنه سایت به نام او باشد.

مراحل دریافت اینماد  


برای دریافت نماد الکترونیک وارد سایت اینماد شوید و شخصیت حقیقی را انتخاب کنید و اطلاعات خواسته شده را دقیق وارد نمایدد و پس از پایان این مرحله از داشبورد سایت بخش تکمیل اطلاعات را وارد شوید و اطلاعات خواسته شده را کامل واردکنید.

بعد از تکمیل این قسمت تصویر مدارک خود را در سایت بارگزاری کنید.

بعد از ارسال مدارک از سمت راست گزینه احراز اطلاعات را انتخاب کنید و اطلاعات خود را وارد نمایید.سپس از بخش منو گزینه کسب و کار را انتخاب کنید و تمامی اطلاعات خواسته شده را دقیق وارد نمایید.

 در قسمت اطلاعات کسب و کار بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده روی دامنه اعتبار سنجی کلیک کنید و هزینه پیک را واریز نمایید تا یک بسته حاوی دو کد برای تایید موقعیت مکانی شما ارسال شود.

بعد از طی مراحل بالا گام بعدی برای دریافت نماد الکترونیک دریافت تاییدیه فنی ست که با انجام مراحل تاییدیه فنی باردیگر به بخش کسب و کار رفته و لیست خود را کامل کنید و گزینه ارسال جهت بررسی توسط کارشناس را انتخاب کنید.بعد از چند روز بعد از تایید کسب و کارتان تعهد نامه را مطالعه و تایید کنید و پس از پرداخت هزینه ،اینماد شما دریافت خواهد شد.