مقدمه مقاله تلفن تحت شبکه

شاید شما هم جزو کسانی باشید که تفاوت تلفن تحت شبکه و تلفن های دیجیتال را نمی‌دانید. بهتر است بدانید که این دو نوع تلفن مشابه هم نیستند و در واقع تلفن های دیجیتال نسخه بهبود یافته و پیشرفته تر تلفن های آنالوگ هستند. تلفن‌های دیجیتال لزوما آی پی فعال ندارند و وجود پورت شبکه به معنی تلفن تحت شبکه نیست.به طور کلی، تلفن های دیجیتال به خوبی طراحی شده ‌اند و سیستم های PBX را کاملا پشتیبانی می کنند.

مزیت تلفن تحت شبکه

این تلفن ها در عین استحکام خوب تلفن های قابل اطمینان‌تری نسبت به تلفن‌ معمولی هستند این تلفن‌ها قیمت مناسبی دارند عمدتا این تلفن ها در یک نوع مخصوص ساخته شده اند و تنها می توانند از سیستم‌های تلفنی مبتنی بر TDM پشتیبانی کنند.از سوی دیگر تلفن تحت شبکه در اولویت اول برای پشتیبانی از شبکه و در اولویت بعدی به عنوان ابزار تلفنی ساخته شده است. این نوع نگاه کاملا متفاوت از نگاه تلفن های دیجیتالی است این تلفن‌ها تنها برای پشتیبانی از یک حالت پاسخگویی طراحی شده اند. هنگامی که کسب و کارها شروع به درک دنیای مدرن و غنی از ارتباط کنند مزایای تلفن های تحت شبکه بیشتر آشکار می‌شود.با استفاده ازاین تلفن در حال حاضر می‌توان یک پل برای ارایه خدمات یکپارچه نوین را داشت.

هزینه تلفن تحت شبکه

هزینه‌ی بالای تلفن تحت شبکه در نگاه اول، مهمترین عاملی است که باعث شده این تلفن ها توسط اکثریت مورد استقبال قرار نگیرد، ولی در طرف مقابل تلفن های آنالوگ در هر رنج قیمتی در دسترس هستند (از جمله مدل های بسیار مقرون به صرفه که حتی در ایران نیز موارد بسیاری در حال تولید است).با گذشت زمان و درک مزایای تلفن تحت شبکه و با افزایش تقاضا قیمتهای این تلفن‌ها کاهش پیدا کرده و باعث شده است که مقرون به صرفه تر باشند.

تلفن تحت شبکه | رادین سیستم

تنوع تلفن تحت شبکه

انواع مختلفی از تلفن تحت شبکه وجود دارد مانند تلفن‌های نرم افزاری که می توانند بر روی کامپیوتر شما اجرا شوند، یا تلفن های Voice over Wi-Fi که می توانند با استفاده از شبکه بی سیم بدون نیاز به هیچ نوع اتصال سیمی به سیستم تلفنی شما متصل شوند، مورد دیگر نصب تلفن‌های نرم‌افزاری بر روی تلفن های همراه است. در‌ آخر تلفن تحت شبکه سخت افزاری با سیم است که بالاترین رده هماهنگی با سیستم‌های جدید تلفنی ip-pbx را دارند.در طرف مقابل عملا تنوعی در بخش تلفن های آنالوگ نداریم. با توضیحات ذکر شده می‌توان گفت هزینه استفاده ازاین تلفن  می‌تواند به صفر نزدیک شود و راه‌اندازی سیستم تلفنی بدون نیاز به خرید تعداد بالای تلفن سخت افزاری ممکن می‌شود.

شبکه و کابل واحد برای تلفن تحت شبکه

در این تلفن ها یک شبکه واحد برای ساخت و نگهداری شبکه IP وجود دارد. اما در تلفن های آنالوگ و دیجیتال، شما نیاز به یک شبکه جداگانه با کابل تلفن، علاوه بر شبکه IP برای انتقال صدا را دارید. یک کابل واحد از سوئیچ شبکه می تواند به سوئیچ دو پورت تلفن متصل شود و کامپیوتر را می توان با استفاده از کابل دیگر شبکه متصل کرد.

تلفن های تحت شبکه نیاز به برق دارند

پیاده سازی ویپ | رادین سیستم

تلفن های آنالوگ قدیمی نیاز به برق زیادی ندارند و آنچه را که نیاز دارند می توانند از خط موجود دریافت کنند. اما تلفن های تحت شبکه نیاز به یک برق AC را دارند. هرچند می‌توان برق را از طریق سوییچ‌های شبکه که قابلیت ارسال برق را دارند تامین کرد اما هزینه‌ نهایی در این حالت نسبت به یک مبدل برق بیشتر خواهد شد.

تحرک پذیری بهتر تلفن تحت شبکه

این تلفن ها در این بخش مزایای قابل توجهی دارند. تلفن‌های نرم افزاری براحتی قابلیت جابجایی در هر نقطه‌ای را دارند ( همانندی که در قبل ذکر شد کیفیت این بخش به شدت وابسته به کیفیت سیستم تلفنی و تلفن نرم افزاری شما دارد.‌) این تلفن‌ها سخت افزاری می توانند از یک میز به میز دیگری منتقل شوند و برای حفظ اطلاعات و نگهداری داخلی خود کافیست تلفن را با خودتان انتقال دهید. تلفن‌های Voice over Wi-Fi با استفاده از شبکه wi-fi سرویس می‌دهند. این تلفن‌ها داخل ساختمان می‌توانند جابجا شوند که در واقع در نقش تلفن بی سیم عمل می‌کنند. حتی  سخت افزاری در مدل‌های Dect هستند که با استفاده از دکت‌های مختلف در اطراف ساختمان‌های تلفن‌ها را در محدوده‌های قابل توجهی می‌توان جابجا کرد. تلفن‌های معمولی نهایتا در دو مدل دکت بی سیم و با سیم وجود دارند

انواع گوشی های تلفن مراکز تلفن تحت شبکه

گوشی های تلفن مراکز تلفن  به دو صورت با سیم و بی هستند. متداول ترین مدل تلفن های آی پی (IP Phone) مدل هایی هستند که از طریق پورت RJ45 و کابل شبکه به شبکه متصل می شوند. در مقابل این نوع تلفن ها، تلفن های آی پی بی سیم قرار دارند که خود شامل دو گونه مختلف هستند:

وای فای (Wi-Fi): این گونه از دستگاه های تلفن به طور مجزا و به وسیله ی Wi-Fi به اکسس پوینت شبکه متصل می شوند. از مزایای این گونه از تلفن ها می توان به قابلیت جابجایی آسان اشاره نمود.

دِکت (DECT- Digital Enhanced Cordless Telecommunications): این نوع از تلفن ها به منظور برقراری ارتباط از استاندارد دِکت (DECT) استفاده می کنند. به بیان دیگر ارتباط این تلفن ها از مسیر دِکت (DECT) میسر می شود.

خانه
محصولات
خدمات
ارتباط با ما
درباره ما
تعرفه خدمات
نت فون

خدمات تلفن اینترنتی | رادین سیستم

مراکز تلفن تحت شبکه

مراکز  به شبکه ای از تلفن ها اطلاق می شود که با استفاده از تلفن های IP (IP Phone) و تجهیزات وُیپ (VoIP) امکان ارتباطات تلفنی در بستر شبکه را میسر می سازد. این مجموعه تجهیزات ضمن پشتیبانی از پروتکل سیپ (Session Initiation Protocol-SIP) امکان تماس و انتقال تصویر و صدا را در بستر شبکه های IP (مانند اینترنت) برای کاربرها ممکن می سازند. مراکز تلفن تحت شبکه از مزیت ها قابل توجهی برخوردار هستند که در ادامه بحث به آن ها پرداخته می شود.

مزایای استفاده از مراکز تلفن تحت شبکه

پیکر بندی و راه اندازی سریع

در مراکز این قابلیت وجود دارد که به محض اتصال تلفن های آی پی (IP Phone) به شبکه، کلیه پیکر بندی های مورد نیاز به صورت اتوماتیک به وسیله ی سانترال بر بستر شبکه ((IP PBX “Internet Protocol private branch exchange”) را دریافت نماید. این مزیت موجب می شود تا در زمان صرفه جویی به عمل آمده و در کنار آن از خطاهای احتمالی طی روند راه اندازی اجتناب گردد.

سانترال بر بستر شبکه IP PBX

بی نیازی نسبت به کابل کشی مختص خطوط ارتباطی
برای راه اندازی مراکز تحت شبکه در سازمان هایی که از شبکه داخلی (LAN – Local area network) برخوردار هستند، بی نیازی نسبت به کابل کشی مختص خطوط ارتباطی از جمله مزیت های قابل توجه به شمار می رود. بر این اساس در تلفن های آی پی (IP Phone) عموما ۲ پورت شبکه می شود.

شبکه داخلی (LAN – Local area network)

کیفیت مطلوب

در گذشته عموما مکالمات تلفنی در سامانه های مخابراتی قدیمی (PSTN-Public Switched Telephone Network) با توجه به استهلاک و فرسودگی زیرساخت و سیم ها همراه با نویز بودند. اما در مقابل با توجه به این که مراکز سیگنال های ارتباطی را به صورت دیجیتالی ارسال می کنند، امکان برخورداری از کیفیت صدای مطلوب (HD) تصویر میسر می شود. همچنین قابلیت پیکربندی اتوماتیک کیفیت بر مبنای پهنای باند شبکه نیز در مراکز تلفن تحت شبکه وجود دارد.

سامانه های مخابراتی قدیمی (PSTN-Public Switched Telephone Network)

انعطاف پذیری

در مراکز تلفن های تحت شبکه در صورتی که کاربری قصد جابجایی داشته و بخواهد از اتاقی به اتاق دیگر برود، این امکان وجود خواهد داشت که تلفن آی پی (IP Phone) خود را در محل جدید به یکی از پورت های شبکه متصل نموده و بدون اینکه تغییری در شماره داخلی یا تنظیمات تلفن رخ دهد، از آن استفاده نماید.

تلفن آی پی (IP Phone)

امکانات کاربردی

تلفن آی پی (IP Phone) عموما از امکاناتی برخوردار هستند که در تلفن های قدیمی دیده نمی شود. برخی از این امکانات که در بستر نرم افزاری و سخت افزاری این تلفن ها گنجانده شده، در زیر عنوان می شود

برخورداری از دفترچه تلفن
قابلیت افزودن برخی شماره ها به لیست سیاه
قابلیت تهیه گزارش تماس ها
قابلیت پاسخگویی چندین شماره با یک تلفن
قابلیت پاسخگویی چندین شماره ی داخلی با یک تلفن آی پی
قابلیت برگزاری کنفرانس صوتی
قابلیت انتقال، انتظار و ارسال مکالمه
قابلیت قطع صدا
قابلیت نگه داشتن
قابلیت پاسخگویی خودکار
قابلیت تماس مجدد