نصب و راه اندازی ویپ

خدمات ویپ voip رادین سیستم

ویپ voip

به معنی انتقال صدا بر روی اینترنت میباشد  این تکنولوژی امکان استفاده از تلفن ویپ voip بر بستر اینترنت که با مزیت های بسیار بیشتر نسبت به تلفن های معمولی همراه است را برای کاربر به وجود میآورد.

در تکنولوژی VoIP که  روشی برای تبدیل سیگنال ها آنالوگ به دیجیتال  میباشد از طریق اینترنت صدایی با کیفیت بالا منتقل میشود و از آن برای برقرای ارتباطات تلفنی در هر جای دنیا استفاده میشود کافیست هزینه مربوط به ISP را بپردازید هدف از انجام این ‌کار غلبه بر چالش‌هایی است که انتقال ترافیک صوتی را بر بستر نه چندان باکیفیت شبکه‌های محلی را با خطر همراه می‌سازد به همین دلیل پیمودن این مسیر لازمه تضمین موفقیت پروژه هایVoIP سازمانی میباشد مکالمات تلفنی مبتنی بر IP تفاوت‌های اساسی با ارتباطات داده دارند و کیفیت این مکالمات با کارایی شبکه مرتبط است به‌ نحوی که هر دیرکردی در تبادلات سطح شبکه موجب افت کیفیت خواهد شد.

مزایای ویپ

1. مدیریت سیستم ویپ عموما به صورت Web Base و از طریق رابط ساده گرافیکی انجام می شود .

2. با استفاده از سیستم ویپ هر کاربر می تواند به سادگی شماره داخلی خود را به میز جدید خودش انتقال بده .

3. در اکثر سیستم های تلفنی تحت شبکه محدودیتی در انتخاب برند وجود ندارد .

4. در VoIP تمام تنظیمات و تغییرات بدون نیاز به حضور فیزیکی کارشناس و از راه دور قابل انجام است .

5. افزایش ظرفیت در تعداد داخلی ها و یا در خطوط شهری به راحتی و بدون محدودیت امکان پذیر است .

 6. در سیستم های تلفنی تحت شبکه نیاز به سیم کشی مجزا نمی باشد و می توانید از همان بستر شبکه کامپیوتری استفاده نمایید .

7. نصب و نگهداری آسان

8. نصب تلفن اینترنتی  آسان تر از تلفن های عادیست. برای این کار نیازی به دانش فنی چندانی نیست. به کابل یا سیم اضافی احتیاجی نیست. نصب شامل راه اندازییک تلفن IP حتی بدون نصب نرم افزار می باشد.

9. خدمات تلفن اینترنتی  را می توان با هزینه بسیار کمی مورد استفاده قرار داد. درصورتی که از یک اتصال اینترنتی استفاده می کنید، می توانید استفاده از VoIP را تقریباً رایگان درنظر بگیرید. همه آنچه که برای پرداخت بدان نیاز خواهید داشت هزینه های اینترنتی است زیراVoIP شامل هیچ گونه هزینه اضافی برای سخت‌افزار، سیم، کابل و غیره نمی شود.

10. یک شماره تلفن اینترنتی  که عموماً به عنوان شماره مجازی شناخته می شود، کاملاً قابل حمل است. از همین شماره می توان برای هرکجا که می روید، مورد استفاده قرار داد. این شماره به خصوص برای افرادی که به‌طور‌مرتب سفر می کنند مفید است. حتی اگر آدرس تغییر کند می توانند به شماره VoIP دسترسی‌داشته‌ باشند.

معایب ویپ

خدمات ویپ رادین سیستم

هر محصولی معایب خود را دارد: 

      1. کمتر قابل اعتماد است

2. کیفیت خدمات VoIP بشدت بستگی به اتصال اینترنتی دارد

      3. تحت تاثیر کاهش نیرو قرار می گیرد

4. برخلاف تلفن های عادی، سرویس تلفن اینترنتی (VOIP) نیازمند منبع نیرو

     5. سرویس های اینترنتی همواره با مسائل امنیتی مواجه می شوند

6.تماس های اضطراری را نمی تواند ردیابی کند

نحوه کار ویپ

روش های زیادی برای استفاده از فناوریVoIPوجود دارد این همه بستگی به این دارد که شما از کجا و چگونه تماس برقرار خواهید کرد این کار می تواند در خانه محل کار در شبکه شرکتی شما در هنگام مسافرت و حتی در ساحل باشد نحوه برقراری تماس با سرویسVoIP شما استفاده می کنید متفاوت است برای تبدیل سیگنال های تلفن آنالوگ به سیگنال های دیجیتالی یک راه نیاز است که این کار می توانند از طریق اینترنت ارسال شود این کار می تواند توسط تلفن های معمولی تلفن های ویپ یا در یک جعبه جداگانه مانند ATA انجام شود

ویپ (VOIP) با استفاده از ATA

در روش ATA مراحل زیر به ترتیب تکرار می شود تا این عمل تبدیل سیگنال آنالوگ به دیجیتال انجام شود:

تلفن معمولی – ATA اترنت – روتر- اینترنت – مرکز ارائه دهنده خدمات ویپ

ویپ (voip) با استفاده از IP تلفن

IP تلفن – اترنت – روتر- اینترنت – مرکز ارائه دهنده خدمات ویپ

اتصال مستقیم ویپ

همچنین می توان ارائه دهنده خدمات ویپ دور زد و مستقیماً به یک کاربر ویپ دیگر متصل شد. با این حال، اگر دستگاه های ویپ در پشت روترهایNAT قرار داشته باشند، ممکن است در این روش مشکلاتی ایجاد شود.

IP تلفن – اترنت – روتر- اینترنت – روتر- اترنت – IP تلفن

   برنامه های کاربردی با استفاده از ویپ

برنامه های تلفنی سنتی، از جمله برنامه های تماس با مرکز تماس از راه دور و برنامه های ورودیIVR معمولاً با VOIP قابل اجرا هستند.

 

یکی از خدمات پیشگامانه که باعث محبوبیتVoIP شد Skype است. این امکان را به افراد داده است تا پیام های فوری را به اشتراک بگذارند و تماس های صوتی و تصویری را به صورت رایگان در سراسر جهان برقرار کنند.

رادین سیستم

مزایایVOIP نسبت به سانترال

 نصب و راه اندازی آسان 

سیستم های voip دارای رابط کاربری بر پایه وب هستند.این بدان معنی است که تمامی تنظیمات سیستم تلفنی از طریق وب انجام می گیرد. اما سیستم سانترال دارای نرم افزار خاص خود هستند و یا از طریق شماره گیری کدهای خاص از روی تلفن تنظیم می شوند. که این مساله باعث سخت شدن کار می گردد.

 کاهش هزینه ها 

از طریق سیستم voip می توان مکالمات بین المللی و بین شهری از طریق خطوط داده مانند اینترنت و یا شبکه هایWAN بین شعب یک سازمان انجام داد و این کار با هزینه ی بسیار کم انجام می شود.

عدم نیاز به کابل کشی

یکی از مزایای این سیستم تلفنی نسبت به سانترال عدم نیاز به کابل کشی مجدد برای آن می باشد و می توانید از کابل شبکه ای که به کامپیوتر خود متصل کرده اید به صورت اشتراکی برای تلفن نیز استفاده نمایید.

سهولت در کار 

استفاده از تلفن هایIP بر اساس استاندار SIP بسیار ساده است.

توسعه نامحدود

در سستم voip شما می توانید تعداد کاربران را افزایش دهید و این کار با افزودن Gateway مناسب انجام می گیرد.

عدم محدودیت در برند خاص برای دستگاه های تلفن 

در سیستم های سانترال جهت سهولت در کار و عدم ایجاد مشکل اغلب از برند مشابه سیستم سانترال استفاده می شود. اما voip این محدودیت را از بین برده است و می توانید از تمامی برندها استفاده نمایید.

  دورکاری 

یکی از مزایای مهم این سیستم استفاده از آن از راه دور می باشد به این صورت که  اشخاص در منزل خود کلیه امور خود را انجام دهند. سیستمVOIP در این قسمت بسیار فعال عمل می کند. یعنی می توان به راحتی، داخلی تلفن شخص را در منزلش فعال کرد و بدین ترتیب افراد می توانند به کلیه تماس های وارده به داخلی خود، همانطور که پشت میز کارشان هستند، پاسخ دهند. اینیکی از مزیت های پروتکل SIP می باشد که کلیه تماس ها در تمام نقاط دنیا قابل دریافت می باشند

افزایش بازدهی از طریق ارائه بهتر خدمات به مشتریان

شما می توانید به راحتی سیستمVOIP خود را به نرم افزارهای مالی و فروش متصل نمایید تا بدین ترتیب بتوانید مشتریان خود را بصورت تلفنی (از طریقIVR) در جریان قراردادها و میزان تراکنش مالی و هر داده ی دیگری که مورد نیاز آن اشخاص است به صورت مجزا بگذارید.

 جابه جایی آسان داخلی ها 

در سیستم های سانترال زمانی که یک شرکت میز کار کارمند خود را تغییر می داد جابه جایی داخلی کاری دشوار و زمان بر بود اما در سیستم voip این کار تنها با بردن دستگاه تلفن به میز جدید امکان پذیر است.

انواع خدمات سیستم های ویپ

سرویس ویپ خانگی

سرویس ویپ خانگی یک سرویس تلفنی است که از اتصال اینترنتی خانه شما برای مسیریابی تماس‌ها استفاده می‌کند به جای استفاده از سیم‌های مسی سنتی،VoIP صدای شما را به بسته‌های داده تبدیل می‌کند از طریق اینترنت آن‌ها را ارسال می‌کند و گیرنده آنها را در قالب صدای با کیفیت دریافت می‌نماید.

سرویس ویپ موبایل

سرویس ویپ موبایل روشی کارآمد و کم هزینه برای برقراری ارتباط با استفاده از تلفن همراه و خدمات ارائه شده توسط ارائه دهنده VoIP است.

با ورود تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها به بازار، بسیاری از خدمات VoIP به سرعت خود را با دستگاه‌های اندرویدی و اپل سازگار کردند. برخی از این خدمات برنامه های خود را با پلتفرم های بزرگتری مانند مسنجر فیس بوک منطبق کردند. شرکت ها و مصرف‌کنندگان معمولی می‌توانند با نصب اپلیکیشن هایSkype و WhatsApp روی تلفن های هوشمند و رایانه های رومیزی خود از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوند. تفاوت اصلی بین سرویس ویپ مبتنی بر موبایل و سرویس ویپ مبتنی بر نرم افزار در این است که اپلیکیشن‌های موبایل می‌توانند با استفاده از یک سرویس  شبکه Wi-Fi محلی برای برقراری و دریافت تماس استفاده کنند.

سرویس ویپ مبتنی بر نرم افزار

سرویس ویپ رادین سیستم مبتنی بر نرم افزار انتقال صدا و داده از طریق اینترنت را امکان‌پذیر می‌کند که باعث افزایش تحرک کارمندان می‌شود. این نوع از سرویس ویپ قابلیت گزارش‌گری از تماس نامحدود را فراهم می‌کند و اغلب علاوه بر ویژگی های تلفنی استاندارد، از عملکردهای دیگر مانند پیام رسانی فوری و کنفرانس گروهی نیز پشتیبانی می‌کند.

سرویس ویپ مبتنی بر تلفن

 یک تلفن VoIPیا تلفن IP از فن‌آوری های صوتی بر پایهIP برای قرار دادن و انتقال تماس های تلفنی از طریق شبکه IP مانند اینترنت به جای شبکه تلفنِ سنتیِ سوئیچ شده‌ی عمومی (PSTN) استفاده می‌کند.

برخی از ارائه دهندگان خدمات سیستم‌های ویپ مانند Ooma دوست دارند بجای اینکه هر ماه از مصرف کننده هزینه ای را در قبال ارائه خدمات بگیرند، برای کسب درآمد روی فروش جعبه های مبدل تمرکز ‌کنند. این ارائه دهندگان به مشتریان کمک می‌کنند تا  از اینترنت برای برقراری تماس با تلفن ثابت خود استفاده کنند.

سرویس ویپ تجاری

خدمات ویپ تجاری راه‌حل‌های قدرتمندی را در اختیار شرکت ها می‌گذارند تا آن‌ها بتوانند ارتباط و همکاری را در درون تشکیلات خود ارتقاء بخشند. سازمان ها با راه‌اندازی سرویس VoIP می‌توانند خدمات صوتی با کیفیتی را برای کارکنان خود در بستر اینترنت نسبت به خطوط تلفن‌های ثابت معمولی فراهم کنند. نتیجه این کار چیزی جز صرف هزینه‌های کمتر، انعطاف پذیری بیشتر و افزایش قابل توجه در بهره ‌وری کارکنان نیست.

سرویس ویپ تحت میزبانی ابر

ویپ ابری یا ویپ تحت میزبانی ابر یک سرویس تلفنی تجاری است که تماس ها را از طریق اینترنت مسیریابی می‌کند. اکثر سیستم های ویپ تحت میزبانی ابر با ویژگی‌های مانند ملازم خودکار (صدای از پیش ضبط شده)، ضبط تماس، کنفرانس ویدئویی و برقرار تماس از راه دور عرضه می‌گردد.

لوگو رادین سیستم | خدمات شبکه و ویپ

در مورد این موضوع باید بگم شرکت رادین سیستم در حوزه دوربین  ویپ و شبکه فعالیت میکند که فعالیت خود را از سال 1394 در این زمینه شروع کرده و شما میتوانید برای مشاوه و راهنمایی ونصب و راه اندازی دوربین های خودرا به این شرکت سپرده  این شرکت با خدمات رسانی به موقع توسط کادر مجرب خود توانسته بیش از 4 شرکت خصوصی و دولتی را پشتیبانی شبکه ویپ و دوربینشان را همزمان انجام بده.

برای برقراری ارتباز با ما:

تلفن:02145885

سایت شرکت:radin-system.com

پیج اینستاگرام:[email protected]

آدرس : استان تهران شهرقدس  شهرک ابریشم بلوارتولیدگران نبش کوچه نشاط ساختمان اداری یاس طبقه 2 واحد 6