معماری سایت و اهمیت آن در سئو

زمانی که ربات گوگل وارد سایت ما می شود می خواهد متوجه شود سایت ما درباره چیست و این که سایت ما محتوای با کیفیتی دارد یا خیر؟  برای نتیجه بهتر باید بتواند به راحتی به تمام مطالب و صفحات دسترسی یابد.که به اعمالی که جهت دسترسی بهتر انجام می شود معماری سایت گفته می شود .

معماری سایت چیست؟


site-architecture به چگونه ساخته شدن و نحوه لینک شدن صفحه شما با یکدیگر ربط دارد که در سئو اهمیت زیادی دارد. زیرا معماری بهینه شد به اسپایدرها  این امکان را می دهد که صفحه های سایت را راحت پیدا کند. و اگر شما در سایت خود صفحاتی داشته باشید که چندین کلیک از صفحه اصلی دور باشد. ممکن است پیدا کردن آن برای ربات گوگل سخت باشد. و پیدا کردن سریع و راحت محتوا برای کاربران تاثیر بسزایی بر سئو دارد.

طراحی سایت تخت یا فلت یکی از بهترین روش های معماری سایت است که در آن عموما دسترسی به محتوا با کمتر از 4 کلیک امکان پذیر است. از مهمترین مزیت های معماری کم عمق این است که برای محتوا بک لینک زیادتری دریافت میکنید. هم ربات های گوگل سریع تر به مطالب ما دسترسی پیدا می کنند.

سعی کنید در صفحات خود موضوعات و دسترسی را ساده تر نگه دارید. حتی زمانیکه مطالب گسترده تری به سایتتان اضافه شد برای جلوگیری از ایجاد دامنه های بیشتر و صفحات متعدد از صفحه های دسته بندی استفاده کنید و به جای صفحه جدید دسته جدید اضافه کنید .

 

نکته بعدی که در بهینه سازی سایت اهمیت دارد سازگاری ان با موبایل است. طبق تحقیقات انجام شده 83% جستجو ها به وسیله موبایل است.که این بدین معنا ست که باید دقت کنیم تغییر مسیر اشتباه پیش نیاید. و یا بارگذاری کند،نداشته باشیم.اندازه فونت را مناسب انتخاب کنیم و لینک ها نزدیک به هم نباشند که کاربر در هنگام انتخاب به مشکل بخورد .

رعایت اصول معماری متناسب با موبایل و تبلت جز اصول مورد اهمیت از نظر گوگل است که برای سئو هر چی بهتر لازم است حتما به آن توجه نمود.معماری URL  سایت نیز یک عامل مهم رتبه بندی است. که بهتر است یک ادرس اینترنتی قابل فهم که درک ان برای مخاطب بالاست را انتخاب کنیم .در معماری سایت سعی کنید ساختار خود را به صورت بصری انتخاب کنید. تا افرد بتوانند بدون راهنمایی اضافی و اتلاف وقت و انرژی به اطلاعات مورد نظر خود راه پیدا کند .