تکنولوژی انتقال صدا روی ویپ (voip) یا بستر شبکه


 اگر مدیر یک کسب وکار باشید به احتمال زیاد عبارت ویپ را شنیده اید، و برای شما این سوال که ویپ‌چیست مطرح شده است.تکنولوژی انتقال صدا روی ویپ , ویپ جایگزین هوشمندانه برای تلفن های ثابت و سانترال است.

 در ویپ (voip) خدمات تلفن روی شبکه اینترنت است و این امکان را می دهد تا از اینترنت به عنوان رسانه انتقال برای تماس تلفنی و ارسال داده های صوتی نیز استفاده شود.

 اگر اینترنت شما از کیفیت بالایی برخوردار است،می توانید از تلفن اینترنتی نیز به جای تلفن معمولی استفاده کنید. تکنولوژی انتقال صدا روی ویپ صدای شما را به اطلاعات دیجیتالی تبدیل می کند و مانند هر گونه اطلاعات دیگر بر روی اینترنت قرار می دهد.

 روش برای تبدیل سیگنال های صوتی آنالوگ یک مکالمه تلفنی به داده های دیجیتالی از که از طریق شبکه اینترنت به سرتاسر دنیا متصل می شود.امکاناتی که شما نیاز دارید تا بتوانید از این روش استفاده کنید یک میکروفون ،بلندگو ،یک کارت صدای مناسب و اینترنت پرسرعت است.

تکنولوژی انتقال صدا روی ویپ

 مزایای استفاده از ویپ:


 1.هزینه پایین مکالمه.

 2.کاهش هزینه های راه اندازی و نگهداری شبکه ارتباط تلفنی

 3. امکان استفاده ویپ از طریق کامپیوتر

 4.امکان دورکاری کارکنان سازمان

 5.پشتیبانی از کلیه امکانات مخابراتی موجود

 6.امکان برگزاری کنفرانس صوتی و تصویری

 7. نیاز به اینترنت ندارد. هرچند سیستم تلفن ثابت مجازی بر روی بستر اینترنت به وجود آمده است اما برای برقراری و اتصال تماس بر خلاف واقع نیازی به اینترنت نیست و همچنین به واسطه ارتباط مخابراتی کیفیت تماس عالی است.

 8.ورودی همزمان بیشمار خطوط مجازی: خطوط مجازی دفتر شما ۳۲ تماس ورودی همزمان می‌پذیرند و روی سرویس تلفن گویا می توان داخلی های متعدد ایجاد کرد.

 

امکان استفاده از voip


1.امکان اراعه شماره تلفن های داخلی تعداد بالا 2. امکان دریافت پیام صوتی 3.ضبط مکالمات 4. نصب تلفن های نرم افزاری 5.فکس 6.تنطیم ساعت دیواری 7.گزارش گیری

محدودیت های voip


این تکنولوژِی دارای محدودیت مخصوص به خوش را دارد که در این مقاله اشاره خواهیم کرد مهم ترین موضوع در این تکنولوژی ارتباط کیفیت صداست. سیستم های مبتنی بر voip  با قطع جریان برق دچار اختلال میشود.

شما  با پیاده سازی این تکنولوژی  و سیستم های نطارت تصویر میتوانید از لحاط زمانی و مکانی ومالی خیلی جلو بیوفتید .