فیلتر محصولات

تکنولوژی ساخت
نوع اتصال
رزولوشن تصویر
نوع لنز
قابلیت زوم اپتیکال
قابلیت دید در شب
قابلیت ضبط صدا
قابلیت چرخش
ظرفیت هارد
برند
رنگ

راهنمای خرید دوربین مداربسته اسپید دام

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

09127804759 09127559633

دوربین مداربسته اسپید دام چیست؟

دوربین مداربسته اسپید دام (که به دوربین مداربسته گردان، چرخشی و یا روباتیک معروف است) دوربینی به شکل گنبدی می باشد. این نوع دوربین به “چشمی در آسمان” معروف است. دوربین اسپید دام معمولا به دلیلی شکل گنبدی شکل خود روی سقف نصب می گردد تا بتواند دید خوبی را ایجاد کند. اجزای اصلی تشکیل دهنده دوربین اسپید دام پایه به منظور اتصال به سقف و بدنه دوربین است. بسیاری از دوربین های اسپید دام همانند دوربین های امنیتی ثابت عمل می کنند اما بعضی مدل های آن ویژگی های پیشرفته تری نیز دارند. به عنوان مثال برخی دارای ویژگی چرخش 360 افقی و تغییر زاویه 180 درجه عمودی می باشد. همچین با توجه به مدل دوربین، دارای موتور داخلی و بزرگ نمایی تصویر نیز می باشد.

اسپید دام

.

.

دوربین مداربسته اسپید دام دارای محفظه ای است که آن را در شرایط مختلف آب و هوایی حفظ می کند؛ لذا می توان از آن به راحتی در خارج از ساختمان نیز استفاده کرد. این دوربین ها همچنین می توانند به صورت خودکار بر روی یک الگوی حرکت از پیش تعیین شده حرکت کنند و می توانند برای ردیابی خودکار تنظیم شوند که به شما کمک می کند تا منطقه تحت نظارت را با استفاده از کنترل داخلی در DVR یا استفاده از دامنه وسیع لوازم جانبی به راحتی کنترل و ضبط کنید.

ویژگی ها و مشخصات دوربین مداربسته اسپید دام

 • دارا بودن ویژگی PTZ (pan tilt zoom ) :PTZ به نحوه حرکت و گردش لنز دوربین به جهات مختلف اشاره دارد. با استفاده از این ویژگی می توان نقاطی را مشخص نمود که دوربین اسپید دام در زمان مشخصی برحسب ثانیه بین آن ها چرخش نماید.
 • دستگاه تصویربرداری: از سنسورهای CCD / CMOS استفاده می کند
 • محدوده چرخش دوربین: زاویه افقی از 0 درجه تا 360 درجه، زاویه عمودی از -5 درجه تا 180 درجه
 • محدوده های بزرگنمایی نوری مختلف: 12 برابر – 23 برابر – 27 برابر – 36 برابر – 64 برابر – 128 برابر
 • دامنه پویای خودکار / دستی
 • تنظیم پیکربندی: تنظیمات دستی / خودکار AGC / HLC / HLC
 • بزرگنمایی دیجیتال: ویژگی زوم دیجیتال در محدوده های مختلف موجود است
 • ولتاژ: 24 ولت AC
 • سرعت قابل تنظیم در گردش های دورانی
 • امکان اتصال به اینترنت
 • ابعاد مناسب و طراحی بهتر نسبت به سایر دوربین ها
 • امکان ضبط تصاویر بسیار روشن و یا بسیار تیره
 • هوشمند بودن: امکان اتصال به نرم افزار و ارسال فرمان فیلمبرداری از راه دور

مزایای دوربین مداربسته اسپید دام:

بزرگ ترین مزیت این نوع دوربین ها نصب آن ها داخل محفظه است. در وهله اول دوربین از آسیب های آب و هوایی و ضربات احتمالی در امان خواهد بود. در وهله دوم افراد با نگاه کردن به آن نمی توانند تشخیص دهند که لنز دوربین دقیقا به کدام جهت قرار گرفته است. از جهت دیگر این دوربین ها معمولا روی سقف نصب می شوند، که هم از دسترس دور هستند و هم توجه زیادی را به سوی خود جلب نمی کنند. همچنین علیرغم مدرن بودن این دوربین ها، قیمت آن ها نیز مقرون به صرفه می باشد.

معایب دوربین مداربسته اسپید دام:

به دلیل مشخص نبودن این نوع دوربین، خاصیت پیشگیری از وقوع جرم و سو استفاده در آن ها نسبت به سایر دوربین ها پایین است.

بنابراین این ویژگی هم یک نکته مثبت است و هم یک نکته منفی. به علاوه به دلیل نصب دوربین اسپید دام روی سقف تصاویر به شکل نیمه عمودی و عمودی ضبط می شوند که ممکن است صورت افراد در تصاویر به درستی مشخص نباشد.

کاربردهای دوربین مداربسته اسپید دام

دوربین اسپید دام عمدتا برای نظارت بر محیط های بزرگ و وسیع، حمل و نقل، نظارت بر شهر، ساختمان های دولتی بسیار حساس، پردیس های بیمارستانی و غیره ، که نیاز به چرخش PAN / شیب / بزرگنمایی نوری / دیجیتال در مکان های خارجی ساختمان دارند، مورد استفاده قرار می گیرد.

انتخاب یک دوربین مناسب می تواند امنیت را تا حد بسیاری افزایش دهد، به خصوص اگر از لحاظ مالی محدودیتی وجود نداشته باشد. دوربین های متنوع و خلاقانه بسیاری تولید شده اند که در برابر تغییرات آب و هوایی مقاومند، امکان بزرگنمایی دارند، دید در شب را پشتیبانی می کنند و بسیاری ویژگی ضروری دیگر. با این حال استفاده از دوربین های اسپید دام به ندرت برای کاربران مشکلی ایجاد کرده است، بنابراین پس از برنامه ریزی برای یک سیستم امنیتی، ابتدا باید در مورد محصولات نظارتی فکر کنید و نحوه اجرای آن ها را بررسی نمایید.

انتخاب دوربین با توجه به نیازهای کاربران متفاوت است.  دوربین های اسپید دام مخصوص روز انتخاب های مقرون به صرفه تری هستند که برای تصویربرداری به نور روز احتیاج دارند. اما اکثر افراد دوربین هایی را انتخاب می کنند که علاوه بر تصویربرداری در روز، دید در شب نیز داشته باشد. دوربین های مادون قرمز اسپید دام توانایی برداشت تصویر در نور کم را نیز دارا می باشند.

سبد خرید

بستن (Esc)
تماس فوری
Scroll To Top