راهنمای خرید دوربین مداربسته AHD

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

09127804759 09127559633

دوربین مداربسته AHD چیست؟

دوربین مداربسته AHD یا همان (Analogue High Definition) یک سیستم نظارت تصویری آنالوگ با کیفیت بالاست که از از همان نوع کابل کواکسیال دوربین های مداربسته آنالوگ سنتی برای انتقال تصویر استفاده می کند.

دوربین های AHD هم به صورت دوربین مدار بسته بولت (Bullet) و هم به شکل دوربین مداربسته دام (Dome) عرضه می شود. 

جنس بدنه آن آلومینیومی یا پلاستیکی بوده و دارای خاصیت ضد آب و همچنین ویژگی دید در شب نیز می باشد.

دوربین مداربسته AHD
دوربین AHD

انتقال تصویر در دوربین مداربسته AHD

دوربین AHD معمولا از کابل کواکس RG59 یا RG60 برای انتقال تصویر HD از دوربین به DVR استفاده می کند. یکی از مزایای AHD نسبت به دوربین های HD دیگر این است که می توان کابل کواکس RG59 را در فواصل طولانی مورد استفاده قرار داد. نصب کنندگان می توانند با اطمینان از کابل کواکس RG59 تا حداکثر فاصله 500 متر برای دوربین های AHD استفاده کنند. اما کابل کواکس RG60 این مسافت را تا 1000 متر نیز افزایش می دهد.

از آنجایی که دوربین های AHD حساسیت پایینی نسبت به کیفیت کابل مورد استفاده دارند؛ می توان از کابل UTP و ویدئوبالن در فاصله 320 متری و همچنین از کابل CAT5 در فاصله 290 متری استفاده کرد.

دوربین مداربسته AHD در مقایسه با دوربین مداربسته آنالوگ

اما آیا دوربین AHD می تواند جایگزین دوربین مداربسته آنالوگ سنتی شود؟

بسیاری معتقدند که دوربین مداربسته آنالوگ سال هاست که از دور خارج شده اند. در واقع دوربین مداربسته AHD به دلیل مقرون به صرفه بودن، بیشتر بودن طول کابل کواکسیال و مقاومت در برابر صداهای اضافی و noise می تواند جاگزین خوبی برای دوربین مداربسته آنالوگ سنتی باشد.

در تصویر زیر نمونه از تفاوت در تصاویر دوربین AHD و آنالوگ را مشاهده می کنید.

مقایسه آنالوگ و AHD

دوربین مداربسته AHD در مقایسه با دوربین مداربسته IP

انتخاب دوربین مداربسته AHD در مقایسه با دوربین مداربسته تحت شبکه بحث پیچیده تری است. دوربین های IP دوربین هایی هستند که روی بستر شبکه نصب می گردند، در حالی که دوربین AHD از طریق کابل کواکسیال اتصال را برقرار می کند. بنابراین هنگامی که بستر شبکه مورد نیاز نباشد، بهتر است از دوربین AHD استفاده شود. اما زمانی که نیازمند شبکه هستید ناگزیرید به سراغ دوربین های IP بروید.

انواع دوربین مداربسته AHD

نسل اول دوربین مداربسته AHD از وضوح تصویر 720 پیکسل پشتیبانی می کردند، اما در تولید نسل دوم این دوربین ها این مقدار به 1080 پیکسل ارتقا پیدا کرد. در حال حاضر بالاترین وضوح تصویر AHD 1080 پیکسل می باشد؛ ولی از آنجایی که نسل اول و دوم این دوربین ها به لحاظ کدگذاری متفاوتند، امکان استفاده همزمان از آن ها وجود ندارد. به طور کلی دوربین مداربسته AHD دارای سه مدل است:

AHD8 با وضوح تصویر 960H

AHD نسل اول با وضوح تصویر 720 پیکسل

AHD نسل دوم با وضوح تصویر 1080 پیکسل

مزایای دوربین مداربسته AHD

امکان نمایش زنده تصاویر 

سرعت بالای انتقال تصاویر

مقرون به صرفه بودن

امکان انتقال تصاویر از فواصل طولانی

امکان استفاده از دوربین های آنالوگ قدیمی

قیمت دوربین مداربسته AHD

یکی از مزایای دوربین های AHD مقرون به صرفه بودن آن ها نسبت به سایر دوربین های مداربسته است. همین امر باعث شده تا استقبال از AHD نسبت به دوربین های آنالوگ سنتی روز به روز بیشتر شود.

پس در صورتی که لزومی در استفاده از دوربین های تحت شبکه وجود نداشته باشد، استفاده از دوربین های AHD بسیار مقرون به صرفه تر از سایر انواع دوربین مداربسته خواهد بود.

سبد خرید

بستن (Esc)
تماس فوری
Scroll To Top