فیلتر محصولات

مشخصات ظاهری
نوع اتصال
رزولوشن تصویر
نوع لنز
قابلیت زوم اپتیکال
قابلیت دید در شب
قابلیت ضبط صدا
قابلیت چرخش
ظرفیت هارد
برند
رنگ

راهنمای خرید دوربین مداربسته آنالوگ

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

09127804759 09127559633

دوربین مداربسته آنالوگ چیست ؟

دوربین مدار بسته آنالوگ یک دوربین قدیمی به شمار میرود که در سیستم دوربین های مدار بسته استفاده می شود. تفاوت اصلی بین دوربین مداربسته آنالوگ و دوربین مداربسته دیجیتال (IP) روشی است که توسط آن فیلم ضبط و ارسال می شود.

دوربین های آنالوگ تصاویر را توسط امواج آنالوگ ضبط می کنند و سپس سیگنال را از طریق کابل کواکسیال به DVR (دستگاه ضبط ویدیو) ارسال می کنند ولی دوربین های نسل جدید (تحت شبکه ) خود به نوعی یک کامپیوتر کوچک محسوب شده و این توانایی را دارند تا پردازش تصاویر را در درون خود دوربین انجام داده و اطلاعات را از طریق پروتکل شبکه انتقال دهند .

با وجود اینکه دوربین های مدار بسته آنالوگ  نسل اولیه دوربین های مدار بسته به شمار می روند؛ اما به دلیل قیمت پایین تر نسبت به سایر دوربین ها و عدم نیاز به دانش نسبتا پیچیده شبکه ای در راه اندازی و نصب، تقاضای خرید شان به ویژه در بازارایران بسیار بالاتراز نسل جدیدتر دوربین های دیجیتال مانند دوربین تحت شبکه می باشد.

دوربین آنالوگ

طرز کار دوربین مدار بسته آنالوگ

طرز کار دوربین مدار بسته آنالوگ

 دوربین های آنالوگ برای دریافت اطلاعات صدا و تصویر و ارسال آن ازامواج آنالوگ استفاده می کنند اما ازآن جایی که نمیتوانند تصاویرویدیویی را پردازش کنند، جهت تبدیل تصاویر ویدیوئی خام ضبط شده به فرمت دیجیتال، آن ها را از طریق کابل کواکسیال (مانند RG59) به دستگاه های ضبط تصاویر( DVR یا VCR)  منتقل می کنند و دستگاه DVR فیلم را پردازش میکند.

صدا و تصویر هر یک پس از دریافت توسط دوربین توسط کابل دورشته ای جداگانه ای انتقال می یابند. یک رشته از سیم ها نقش جلوگیری از ایجاد نویز بر سیم اصلی را به عهده دارد زیرا امواج آنالوگ همواره در معرض نویزهای ناشی از نوسانات برق و نویزهای مختلف الکترومغناطیسی قرار دارند که باعث کاهش کیفیت تصاویر دوربین های آنالوگ میشوند. بنابرین استفاده از کابل و تجهیزاتی با کیفیت بالا نقش مهمی بر روی کیفیت و سطح رزولیشن تصاویر خروجی این دوربین ها خواهد داشت.

دستگاه DVR فیلم را پردازش کرده و برای تماشای فیلم باید دستگاه DVR به مانیتور یا روتر متصل شود.

توجه نمایید که ضعف اصلی این دسته از دوربین ها در صورت ارسال تصاویر و صدا بصورت بی سیم میباشد زیرا تصاویر بیشتر از حالت انتقال توسط کابل، تحت تاثیر نویز و امواج تداخلی قرار گرفته و کیفیت تصاویر به شدت افت میکند. علاوه بر این امکان دسترسی به اطلاعات و تصاویر برای هر فرد دیگری در محدوده مورد نظر به سادگی امکان پذیر میباشد.بنابرین ارسال تصاویر آنالوگ به صورت بی سیم ازامنیت کافی برخوردار نمیباشد.

مزایا و معایب دوربین مدار بسته آنالوگ

مزایای دوربین مدار بسته آنالوگ

 • قیمت دوربین های آنالوگ نسبت به سایر دوربین های دیجیتال کمتر است.
 • نصب و راه اندازی آسان تر نسبت به سایر دوربین های مدار بسته
 • قابلیت نظارت از راه دور از طریق نرم افزارهای انتقال تصویر و امکان اتصال دوربین ها به یکدیگر در مسافت های نسبتا طولانی
 • مطابقت و سازگارای با شرایط  نور محیط و قابلیت چرخشی (PTZ) در دوربین
 • تنوع  بالای دوربین های آنالوگ به خصوص در بازار ایران

معایب دوربین مدار بسته آنالوگ

 • کیفیت تصاویر در دوربین های آنالوگ  نسبت به سایر دوربین های دیجیتال کمتر میباشد .
 • نویز پذیری دوربین به دلیل استفاده از سیستم آنالوگ
 • کیفیت پایین تصاویر و ناامن بودن انتقال تصاویر در حالت ارتباط بیسیم
 • هزینه بالای سیم کشی درصورت افزایش تعداد دوربین ها و مسافت بینشان
 • هر دوربین باید توسط  یک سیم جداگانه به دستگاه کنترل کننده وصل شود.

مقایسه وضوح تصویردردوربین مدار بسته آنالوگ و سایر دوربین ها

وضوح تصویر در دوربین آنالوگ

از آنجا که فناوری ویدیوی آنالوگ از صنعت تلویزیون گرفته شده است، بالاترین وضوح ضبط تصاویر برای دوربین و دستگاه های dvr  آنالوگ برابر با  704 * 480 پیکسل میباشد که به اختصار به آن  رزولوشن “D1” نیز گفته  میشود.

D1(h.264): 704 * 480 TVL     * تیوی لاین (TVL) از مقیاس های مهم درسیستم های ویدیویی بوده و رزولوشن تصاویر از کنار هم قرار گرفتن خطوط تی وی لاینی به دست می آید.

به عبارتی هیچ دوربین آنالوگی نمیتواند تصویری بالاتر از رزولوشن D1 ارائه دهد.  در حالی که دوربین های دیجیتال ip محدودیتی در افزایش میزان رزولوشن نداشته و امروزه دوربین هایی با کیفیت های زیر در بازار موجود میباشد.

 •  1280*720:(720p) : HD 
 • 1920*1080:(1080p)  :Full HD
 • 2048*1536 :سه مگاپیکسل   (مشاهده جزئیات دقیق در زوم بالای تصویر)
 • 2536*1920 : پنج مگاپیکسل
 • 3840*2160 : _هشت مگاپیکسل-4K ( رزولوشن  دستگاه ضبط و نمایشگرنیز باید 4Kباشد. )

با افزایش میزان رزولوشن دوربین ها، هزینه سیستم نیز افزایش خواهد داشت و توصیه میشود جهت انتخاب صحیح تر ،با توجه به کاربری و نیاز امنیتی و نظارتی خودتان سیستم مداربسته را انتخاب نمایید. برای مثال در صورتی که مکان مدنظرتان مساحت بزرگی ندارد، احتیاج چندانی به جزئیات تصاویر و تکنولوژی های خاص در نظارت تصویری محل خود نداشته و نیاز به کابلکشی با مسافت بالا نخواهد بود دوربین مداربسته آنالوگ انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

اجزای دوربین مدار بسته آنالوگ

اجزای سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ

 • دوربین‌های آنالوگ:  با اشکال ظاهری مختلفی  از جمله دوربین باکس، دوربین بالت، دوربین دام و دوربین‌ اسپیدام آنالوگ در بازار موجود بوده و قابل استفاده میباشند.
 • دستگاه DVR :جهت ضبط ، پخش و انتقال تصاویر 
 • هارد دیسک_H.D.D: درون دستگاه DVR نصب شده و تصاویر داخل هارد جهت بازبینی، پشتیبان گیری و تنظیم نور و رنگ ضبط می شوند.
 • کابل تصویر: کابل تصویر مورد استفاده در دوربین‌های مداربسته آنالوگ کابل‌های کواکسیال یا  اصطلاحا RG59  میباشند که کابل هایی با  مغزی قطور، شیلد دارای تراکم بالا و  جنس مس،‌ باکیفیت ترین نوع این کابل ها محسوب میشوند.
 •  کابل BNC: رابط اتصال دوربین به دستگاه ضبط کننده یا رکوردر میباشد . کیفیت ساخت این کابل ها در کاهش میزان پارازیت در تصاویر موٍثر میباشد.
 • منبع تغذیه: تامین برق دوربین‌ها را به شکل منبع تغذیه مرکزی و یا به صورت آداپتور مجزا برای هر دوربین به عهده دارد . (تبدیل برق  ۲۲ ولت به ۱۲ ولت و با آمپرهای مختلف)

قیمت دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین های مداربسته آنالوگ (تی وی لاینی) به عنوان اولین نسل سیستم های مداربسته  مزایا و معایبی داشته که به آن ها اشاره کردیم. اما مهم‌ترین برتری تکنولوژی آنالوگ که باعث شده همچنان در بازار موجود بوده و با وجود سیستم های پیشرفته تر، همچنان مورد توجه مشتریان قرار گیرد، پایین بودن قیمت تمام شده این سیستم ها در کنار کیفیت و کارایی قابل قبول آن ها میباشد.

بنابرین اگر به دنبال دوربین مدار بسته ارزان قیمت در پروژه‌های صنعتی و خانگی خود میباشید ، دوربین های مداربسته آنالوگ در مدل ها و برند های مختلفی در وبسایت دوربینی موجود میباشد . میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید دوربین مدار بسته آنالوگ، پکیج های اقتصادی دوربین آنالوگ و خدمات پس از فروش با مشاوران دوربینی در تماس باشید .

سبد خرید

بستن (Esc)
تماس فوری
Scroll To Top