فیلتر محصولات

قابلیت ضبط صدا
برند
رنگ

تلفن سانترال

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

09127804759 09127559633

تلفن سانترال چیست؟

فرقی نمی کند صاحب یک شرکت بزرگ هستید و یا یک استارت آپ کوچک راه اندازی کرده اید؛ برقراری ارتباط آسان بین کارمندان و پیگیری و خدمات تلفنی مشتریان یکی از مهمترین نکاتی است که می بایست در نظر بگیرید.

از آنجایی که شرکت ها روز به روز در حال رشد هستند، ارائه چنین خدماتی نیز نیازمند رشد پایاپای با این فرایند خواهد بود. بنابراین بهتر راه حال بهره گیری از تکنولوژی های مدرن است که بتواند پاسخ گوی چنین تغییراتی باشد.

تلفن سانترال سیستمی است که با استفاده از آن می توان چندین خط تلفن شهری و داخلی را به یک سیستم متصل کرده و آن ها را مدیریت کرد. تلفن های سانترال مختلفی با توجه به نیاز کاربران در بازار وجود دارد. از گذشته تا به امروز تلفن های سانترال پیشرفت بسیاری داشته اند و به سیستم های هوشمندی با امکانات قابل توجهی برای مدیریت تماس ها تبدیل گشته اند.

تلفن سانترال چیست؟
تلفن سانترال

کاربردها و مزایای تلفن سانترال

اصلی ترین کاربرد تلفن سانترال در مدیریت خط های تلفن است. به عنوان مثال اگر شما 10 خط تلفن داشته باشید، بدون استفاده از سیستم سانترال نیازمند 10 تلفن جداگانه خواهید بود. اما با استفاده از تلفن سانترال قادرید این 10 خط تلفن را تنها با یک تلفن کنترل نمایید.

اما از سایر کاربردهای آن می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

 • نظارت بر خطوط تلفن
 • تلفن گویا
 • انتظار چند نفر در پشت هر خط
 • ارتباط داخلی رایگان و پرسرعت
 • پیگیری تماس ها
 • قابلیت ضبط تماس ها
 • به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی
 • سفارشی سازی پیام خوشامدگویی
 • جلوگیری از تماس کارکنان به خارج از شرکت

تلفن گویای سانترال

تلفن گویا یا همان منشی تلفنی از نیازهای ضروری شرکت های امروزی است. چراکه با استفاده از این تکنولوژی بخش بزرگی از انرژی کارکنان ذخیره می شود و حتی شاید از استخدام نیروی انسانی اضافی نیز جلوگیری به عمل آید.

با استفاده از تلفن گویا، کاربران مسیر مشخصی را برای دریافت خدمات طی خواهند کرد و با فشردن یک شماره به اپراتور مورد نظر خود متصل خواهند شد. همچنین در صورت در دسترس نبودن اپراتورها پیام کاربران ضبط شده و امکان بررسی آن ها وجود خواهد داشت.

انواع تلفن سانترال بر اساس ظرفیت

تلفن های سانترال بر اساس ظرفیت به دو نوع کم ظرفیت و پرظرفیت دسته بندی می شوند.

تلفن سانترال کم ظرفیت

اگر شرکت کوچکی دارید و یا به تازگی شرکتی تاسیس کرده اید تلفن سانترال کم ظرفیت انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. این نوع سانترال دارای دو مدل است. مدل اول دارای 3 خط شهری و 8 خط داخلی است و مدل دوم دارای 6 خط شهری و 16 خط داخلی است. با توجه به این که شرکت های نوپا معمولا با محدودیت بودجه همراه هستند این نوع تلفن می تواند با کمترین هزینه پاسخ گوی نیاز آن ها باشد.

تلفن سانترال پرظرفیت

سانترال پرظرفیت معمولا برای شرکت های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. خطوط تلفنی ورودی به آن از 96 تا 640 خط متغیر است. در این نوع سانترال به تلفن های تحت شبکه و اتصال پهنای باند نیاز خواهد بود.

انواع تلفن سانترال بر اساس کاربرد

 

تلفن های سانترال بر اساس کابرد به سه نوع تحت شبکه، دیجیتال و آنالوگ تقسیم بندی می شوند.

تلفن های آنالوگ همان تلفن های بی سیم معمولی هستند که در زندگی روزمره از آن ها استفاده می نماییم. این نوع سانترال را می توان مقرون به صرفه ترین نوع دانست.

تلفن های دیجیتال روی سانترال پر ظرفیت و تحت شبکه نصب می شوند و دارای امکانات متنوعی می باشند. این نوع نسبت به سانترال آنالوگ پر هزینه تر می باشد.

در نهایت تلفن های تحت شبکه که روی سانترال تحت شبکه نصب می شوند و از مدرن ترین تلفن ها می باشند. سرعت این سانترال بالاتر بوده و همچنین از کیفیت صدای بالاتری نیز برخوردار است.

خرید تلفن سانترال و عوامل موثر بر آن

خرید تلفن سانترال و عوامل موثر بر آن

با توجه به انواع مختلف سانترال موجود در بازار، هنگام خرید تلفن سانترال برای کسب و کار خود می بایست عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. از جمله این عوامل عبارتند از:

 • نیازهای شرکت خود را بسنجید: با توجه به مقیاس کسب و کار خود تلفن سانترال را انتخاب کنید. اگر شرکت کوچکی دارید تلفن سانترال کم ظرفیت گزینه مناسب و مقرون به صرفه تری برای شما خواهد بود. زیرا شما به تعداد خطوط زیادی احتیاج نخواهید داشت. اما اگر شرکت بزرگی دارید و یا مسوول برنامه ریزی برای اداره دولتی با ظرفیت بالا هستید به شما پیشنهاد می کنیم که از سانترال پرظرفیت استفاده نمایید.
 • آینده نگری: اگر پیش بینی می کنید که با رشد شرکتتان در آینده به کارکردهای بیشتری از سانترال نیاز خواهید داشت، بهتر است از ابتدا نوعی از سانترال را انتخاب کنید که امکان ارتقا را دارا باشد. چرا که تمامی مدل های تلفن سانترال امکان ارتقا و نصب قابلیت های اضافی را ندارند. در این زمینه حتما قبل از خرید با متخصص مشورت نمایید.
 • سیستم مجازی: اگر کارمندان شرکت شما در مکان های مختلفی مستقر هستند بهتر است از سیستم تلفن مجازی استفاده نمایید.
 • میزان بودجه: حتما قبل از اقدام به خرید تلفن سانترال بودجه ای را که برای این کار در نظر گرفته اید بررسی کنید و مطمئن شوید که سانترالی که با بودجه شما هماهنگ است، قادر به رفع نیازهای شما نیز باشد.

سبد خرید

بستن (Esc)
تماس فوری
Scroll To Top